En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi – Trt1

Dizi Arşivi 25 Şubat, 06:25'de eklendi

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi 27. Bölümü ile 28 Şubat Salı Saat 20.00 ile Trt1 ‘de | Gürbey İleri | Sezon: 2

Türkiye’nin yakın tarihine ışık tutan TRT1’in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında heyecan dolu bir bölümle geliyor. Oyuncu kadrosunda başrollerini Gürbey İleri, Buse Varol, Ufuk Bayraktar, Yavuz Bingöl, Müge Boz, Alper Türedi, Timur Ölkebaş, Ceyda Olguner, Emel Dede, Derda Yasir Yenal Ali Buhara Mete ve Bahadır Yenişehirlioğlu gibi isimlerin rol aldığı ‘Sevda Kuşun Kanadında’ 28 Şubat Salı akşamı 27. Bölümünü ile izleyici karşısına çıkacak.

 

28 Şubat Salı akşamı 27. Bölümde neler olacak?

KARANLIK ODAKLAR İŞ BAŞINDA

Hüsnü, sokakları kan gölüne çevirmeye çalışan ve karanlık odaklarca kullanılan devrimci gençler tarafından vurulmuştur. Herkes şoktadır. Amiral ise elini ovuşturmaya başlamıştır bile. Peki, Hüsnü’nün vurulmasına MTTB’li gençler nasıl karşılık verecektir?

 

ÖMER’E BÜYÜK ŞOK

Hapse atılan Ömer, diğer kabadayılarla aynı koğuşa konmuştur. Kaşıyaralı, Ömer’in işini bitirmek için bunun iyi bir fırsat olduğunu düşünmektedir; ancak Ömer’in de ona bir sürprizi vardır. Bir süre sonra Ömer’in hapis günleri sona erecektir. Kendisini kimin hapisten çıkardığını öğrendiğinde ise büyük bir şaşkınlık geçirecektir. Ömer, asıl şoku mahalleye döndüğünde yaşayacaktır.

 

ASIM VE ELİF ATEŞİN ORTASINDA

Artık iş çığırından çıkmış Amiral ’in talimatıyla üniversiteler ateşe verilmiştir. Sağcı solcu kavgası iyice kızışmış, olaylar darbecilerin istediği şekilde ilerlemektedir. Solcular üniversiteyi işgal etmiştir. Asım ve Elif olayların tam ortasında kalmıştır. Ömer de oradadır ve Işık’ın oyunuyla tuzağa düşürülmüştür.

 

Genel Yönetmenliğini ve yapımcılığını Mesut Uçakan’ın, Yönetmenliğini Ayhan Özen’in, başrollerini Gürbey İleri, Buse Varol, Ufuk Bayraktar, Yavuz Bingöl, Müge Boz, Alper Türedi, Timur Ölkebaş, Ceyda Olguner, Emel Dede, Derda Yasir Yenal Ali Buhara Mete ve Bahadır Yenişehirlioğlu paylaştığı dizi, 28 Şubat Salı akşamı 27. Bölümü ile TRT 1 ekranında izleyici karşısına çıkacak.

SEVDA KUŞUN KANADINDA 27. BÖLÜM RESİMLERİ VE FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ >>>

Sevda Kuşun Kanadında 2. Sezonda FETÖ Süreci Anlatılacak

TRT 1’de yayınlanan “Sevda Kuşun Kanadında” dizisinin ikinci sezonunda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 1970’lerde başlayan ihanet yapılanması anlatılacak.

“Sevda Kuşun Kanadında” dizisinin ikinci sezon çekimlerinin devam ettiği Göktürk’teki setinde AA muhabirine açıklamada bulunan Uçakan, yeni sezonun çekimlerine başladıklarını, setin yeni eklenen sokaklar ve mekanlarla genişletildiğini, mekan içlerinin de çalışılabilecek durumda olduğunu söyledi.

Uçakan, dizinin ilk altı bölümünün ciddi giriş ve deneme olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

Sevda Kuşun Kanadında-1-00001“Buna ihtiyacımız vardı çünkü çok ağır, zor bir konuyu oluşturmaya çalıştık ve iki yılda hazırlandık. Gidişattaki aksaklıklar çerçevesinde yeni sezona girerken kimi çalışanlarımızı değiştirmek durumunda kaldık. İlk altı bölümün getirdiği stresleri de atarak, yolumuza devam ediyoruz. Bu arada başrol oyuncumuz Deniz Baysal beklenmedik bir hareketle diziden ayrıldı, çok da ayıp etti, o fasıl ayrı. Onun yerine Sertap Özaltun girdi.”

Dizinin gücünün hikayesinin farklı ve özel olmasından kaynaklandığını anlatan Uçakan, “Biz gayet güçlü bir şekilde yine yolumuzda gidiyoruz. Hakikaten çok değerli oyuncu arkadaşlarımız bize çok inanarak geldikleri ve olayı da özümsedikleri için çok büyük şeyler katıyorlar.” diye konuştu.

Ufuk Bayraktar - Sevda Kuşun Kanadında (3)Mesut Uçakan, senaryonun yeni sezonda birtakım eksikliklerden arınarak, daha güçlendirildiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Biz objektif olmaya çalışarak 1970 gençliğini anlatıyoruz. Ülkücüsü, komünisti, birbiriyle çatışan gruplar var. Bir de onlara katılmayan, mesleğinde ve inancında büyük olmayı önceleyenler var. Nitekim bu gençlik iktidara yürüdü. Ama gençliği besleyen kaynakları da öykünün içerisinde değerlendiriyoruz, yer yer sahneler atıyoruz. Son bölümde gördüğümüz Mehmed Zahid Kotku, Necip Fazıl Kısakürek onlardan bir kısmı ama onlarla sınırlı değil.”

Sevda Kuşun Kanadında-1-00003Dönemin gençliğini, hem kültür sanat hem düşünce planında besleyen şahsiyetleri diziye taşıdıklarını aktaran Uçakan, “Derdimiz birini anlatmak değil, bir kuşağı anlatmak. O manada yeni bölümlerde sürpriz isimler de gelecek.” dedi.

“15 Temmuz’da 1970’lerdeki aktörlerin maskeleri düştü”

Yönetmen Uçakan, 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından dizide işledikleri konuların daha da netleştiğine değinerek, şu görüşlerini aktardı:

“1970’lerde aynı oyunlar, aynı aktörler vardı. Nedir bu oyun? ‘Dünyanın abisi’ geçinenlerin, dışındaki ülkeleri manipüle etmeleri, içlerindeki birtakım hainlerle, ajanlarla, kendisine sempati duyan birtakım çevreleri ve siyasetiyle daha üstü kapalı bir biçimdeydi. O dönem maskeler vardı, tanıyamıyordunuz, net olmayan görüntüler vardı. Tedirgin olsanız bile ‘Budur’ diyemiyordunuz. 15 Temmuz’un sayısız faydası var. Bunlardan biri 15 Temmuz spotların büsbütün yandığı, bütün arka plandaki ellerin, ihanetin, maskelerinin açığa çıktığı bir dönem oldu. Bu kadar kılcal damarlarımıza kadar girildiğini bu operasyonla gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği ‘Asıl İstiklal Savaşı şimdi başlıyor’ sözünün anlamı tam olarak çıktı.”

Ufuk Bayraktar - Sevda Kuşun Kanadında (2)“Yedi düvele karşı mücadele veriyoruz”

Darbe girişiminde sadece bir çeteye, terör örgütüne karşı değil, bütün dünyaya karşı mücadele verildiğini söyleyen Uçakan, “Eski tabirle yedi düvele karşı mücadele veriyoruz. O idrakler geçmişte bu kadar açık ve net kendisini göstermemişti. Tabii ki o zamanlar da darbeye giden süreç yaşandığı için bütün bu ayak oyunları vardı, biz onu dizimizde mümkün olduğu kadar gösteriyoruz.” görüşlerini aktardı.

Uçakan, dizide geçen sezon “vatana hizmet ediyorum” zannıyla hareket edenlerin “dini örgütler” tarafından kullanılacağına vurgu yaptıklarına dikkati çekerek, şu değerlendirmeyi yaptı:

“15 Temmuz’un arka planını zaten az çok gördüğümüz için yeni bir şey olmadı da kılcal damarlarımıza kadar giren bir mantığı kavramakta zorlandık açıkçası. Bu kalkışmadaki ihanet, FETÖ’ye dayanıyor ve FETÖ’nün üzerinden yapılan operasyon sadece Türkiye’ye, iktidarı dönüştürmeye yönelik değil, dünyaya dönük olduğu gibi İslam’ı tahrip eden ve dünyanın ağabeylerinin ‘Benim istediğim gibi yaşayacaksın’ formülüne uygun bir operasyon, din için de çok tehlikeli.”

Darbe girişimi sonrası darbeye götüren süreçleri daha da milimetrik detaylarıyla gördüğünü vurgulayan Uçakan, halka ve ülkeye uzanan elleri daha açık teşhis ettiğini belirtti.

Sevda Kuşun Kanadında-1-00004“Yeni sezonun sürprizi FETÖ olacak”

Yapımcı ve yönetmen Mesut Uçakan, FETÖ’nün köklerinin 1970’lere uzandığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Dizide, FETÖ’nün 40 yıl önce işin içerisine girdiği görülecek. Tabii biz bunlara da dikkat çekeceğiz, altını çizeceğiz, sahneler atacağız. Sanıyorum yeni sezonun en büyük sürprizlerinden biri bu olacak. O döneme mahsus bir şekilde halkı darbe konusunda bilinçlendirmeye çalışacağız.”

“Topluma mal olmuş birini canlandırmak sanatçının doğal hakkı”

Uçakan, geçen sezon merhum şair-yazar Necip Fazıl Kısakürek’i dizide canlandırdıkları için oğlu Mehmet Kısakürek’in açtığı davanın durumuna ilişkin sorusunu şöyle yanıtladı:

“Şu anda süreç devam ettiği için yorum yapmak doğru değil fakat bir kahramanı canlandırmak, güncel ya da 10-20-40 yıl önce topluma mal olmuş birini canlandırmak sanatçının doğal hakkı, bizim iddiamız o. Buna tabii telif olarak, eserinden bir parça kullandığınızda karşılığını ödemeniz lazım. Onda da birtakım sıkıntılar oldu, temas kuruldu, kabul edildi, edilmedi derken bunlar da karşılıklı iyi niyet içerisinde çözülür umarız.”

Solcuların taranan kahvehanesinde yaralanan Tarık’ı Arif’in yardımıyla hastaneye yetiştirirler. Bunun üzerine Tümay ise bu gizemli delikanlıyı daha yakından tanımak ister. İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu öğrenen Tümay için Arif, kendisinin pek de tanımadığı bir dünyaya mensuptur. Hayata farklı pencerelerden bakan Arif ile Tümay’ın yolları üniversitede bir kez daha kesişecektir. Ve bu sefer beklenmedik bir olay neticesinde Arif ile Tümay karşı karşıya gelecektir.Zafer cephesinde ise durum farklıdır. Bir yandan ayrı yaşadığı nikahlı eşi Esma’nın boşanalım diye öne çıkışını durdurmalı diğer yandan birlikte yaşadığı Nesteren ile sessiz sedasız yoluna devam etmelidir. Tüm bunların yanında ‘irtica dosyası’ önünde, milleti nasıl sindireceklerini kurmaylarıyla tartışan Zafer beklenmedik bir olayla karşılaşır. Solcuların kahvehanesini ve Ülkü Derneği Başkanı Ömer’in dükkanını kendisinden habersiz kim kurşunlatmıştır? Zafer kendi kontrolü dışında gelişen bu olayın peşine düşer ve sonunda sürpriz bir isimle karşılaşır. Bu arada solcular hukuk fakültesini işgal etme kararı sonrası harekete geçer. Ülkücüler buna karşı hamle yapmayı planlar. Arif ve arkadaşlarının başını çektiği Milli Türk Talebe Birliği’nin üniversitedeki bu işgal karşısında nasıl bir tavır alacağı ise merak konusudur. Yakın tarihimizin bir dönemine ışık tutan Sevda Kuşun Kanadında, heyecan dozu yüksek, imkansız bir aşk hikayesinin anlatıldığı 2. bölümüyle 6 Mayıs Cuma Saat 20:00’de TRT1’de…

Deniz Baysal Çıkıyor Sevtap Özaltun Giriyor

Sevtap ÖzaltunTRT 1’in sevilen yapımı Sevda Kuşun Kanadında’da sürpriz bir oyuncu değişikliği yaşandı.

Başrollerini Murat Ünalmış, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl’ün paylaştığı, yapımcılığını ise Sonart Medya’nın üstlendiği dizide Tümay karakterini canlandıran Deniz Baysal’ın ‘Rüzgarın Kalbi’ne transfer olmasıyla birlikte doğan boşluğu daha önce ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ ve ‘Ulan İstanbul’ gibi projelerde yer alan Sevtap Özaltun dolduracak.

Sevda Kuşun Kanadında, yeni sezonuyla Eylül’de TRT 1’de!

‘Sevda Kuşun Kanadında’ Dizisi Bitti mi?

sevda kuşun kanadındaTRT 1’in sevilen dizisi Sevda Kuşun Kanadında’dan kötü haber geldi.

Başrollerini Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl’ün paylaştığı yapım, bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda ekrana gelen 6. bölümüyle sezon finali yapmıştı. Ancak dizinin akıbeti bugün itibariyle netleşti ve alınan reytinglerin yüksek bütçeyi karşılayamaması sonucunda yeni sezonda yayınlanmamasına karar verildi.

29 Nisan’da yayın hayatına başlayan Sevda Kuşun Kanadında, 68 Kuşağı olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin Türkiye’deki boyutunu konu alıyordu.

Sevda Kuşun Kanadında Sezon Finali Yapıyor

sevda-kuşun-kanadındaTüm dünyada “68 Kuşağı” olarak nitelenen gençlik hareketinin Türkiye’de yaşanan boyutunu, bir sevda öyküsü üzerinden anlatan yeni dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında, 6. bölümüyle 3 Haziran Cuma günü sezon finali yaparak ilk sezonuna tamamlayacak.

Sevda Kuşun Kanadında, 68 Kuşağı olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin ülkemizdeki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir avuç gencin provokasyonlara karşı nasıl direndiğini anlatıyor.

Dizi, ilk etapta, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkânsız aşk hikâyesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatmaktadır.

Tüm dünyada “68 Kuşağı” olarak nitelenen gençlik hareketinin Türkiye’de yaşanan boyutunu, bir sevda öyküsü üzerinden anlatan yeni dönem dizisi‘Sevda Kuşun Kanadında’, her Cuma TRT1 ekranlarında…

Sevda Kuşun Kanadında, ’68 Kuşağı’ olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin ülkemizdeki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir avuç gencin provokasyonlara karşı nasıl direndiğini anlatıyor.

Dizi, ilk etapta, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkânsız aşk hikâyesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatan ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisi her Cuma TRT1 ekranlarında olacak.

Sevda Kuşun Kanadında Dizisinin Yeni Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Sevda Kuşun Kanadında dizisi TRT’de başlıyor. Birçok ünlü ismin yer aldığı Sevda Kuşun Kanadında dizisi konusu ile dikkat çekiyor. 1968-1972 yılları arasındaki dönemi anlatan dizisi ne zaman başlayacak? Sevda Kuşun Kanadında dizisi fragmanı ve tüm detaylar haberimizde…Sevda Kuşun Kanadında dizisi oyuncu kalitesiyle dikkat çekiyor.

TRT 1 yepyeni bir diziyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 68 kuşağını anlatacak olan dizide ünlü birçok oyuncu bulunacak. İzleyicilerin ilgiyle takip edeceği Sevda Kuşun Kanadında oyuncu kadrosunda Murat Ünalmış, Ufuk Bayraktar ve Yavuz Bingöl gibi birçok isim yer alacak. 1968 ile 1972 yılları arasındaki siyasi ve sosyal olayları anlatacak dizide ülkemizin gençliğinin aslında siyasi fikirlerine bakılmaksısızın ortak kültür ve değer konusunda nasıl birleştiğine yer verilecek.sevda-kuşun-kanadında

TRT1’de yakın süreçte başlanacağı söylenen Sevda Kuşun Kanadında ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Konusuyla dikkat çeken projenin tanıtım videoları TRT1 tarafından yayınlanmaya başlandı. Çekimlerine uzun zaman önce başlanılan Sevda Kuşun Kanadında nisan ayında yayınlanacağı söyleniyor. Senaryosunu Yedi Güzel Adam dizisinin senaryosunu yazan Ahmet Tezcan’ın kaleme aldığı Sevda Kuşun Kanadında 68 kuşağı olarak bahsedilen kuşağın yaşadığı siyasi ve sosyal olayları anlatacak. Karakterlerin hepsinin kurmaca olacağı dizide 1968 ile 1972 yılları arasındaki gençliğinin tüm siyasi fikirlere rağmen nasıl ortak bir amaç için uğraştığına değinilecek.

2. FRAGMANI İZLEMEK İÇİN >>>> TIKLAYINIZ

 

Ufuk Bayraktar “Sevda Kuşun Kanadında” Dizisi ile Geri Dönüyorufuk-bayraktar

‘Ezel’ dizisinde Ramiz Dayı’nın gençliğini canlandırarak fenomen olan usta oyuncu Ufuk Bayraktar, Trt ekranında yayınlanacak  ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisiyle ekrana gelecek. “68 Kuşağı” olarak nitelenen gençlik hareketinin Türkiye’de yaşanan boyutunu, bir sevda öyküsü üzerinden anlatan yeni dönem dizisinde rol alacak olan Ufuk Bayraktar, yeni rolüyle sevenlerini tekrar ekrana kilitleyecek.  Yapımcılığını Ahmet Nesim Şahin’in üstlendiği, Sonart Medya prodüksiyonuyla ekrana gelecek olan ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisinde Ufuk Bayraktar başrolü Yavuz Bingöl,Murat Ünalmış, Deniz Baysal gibi isimlerle paylaşıyor.  “Sevda Kuşun Kanadında”, bütün acılarıyla, sevdalarıyla ve bizi biz yapan temel değerlere bağlılığıyla, gerçek hikayemizi bizlere yeniden yaşatmak için gün sayıyor.

Sevda Kuşun Kanadında Dizisine Yeni Oyuncular

Trt1’de ekrana gelecek olan Sevda Kuşun Kanadında dizisinin tanıtım fragmanı yayınlanmıştı. Tıpkı Hatırla Sevgili gibi yakın tarihe tanıklık eden diziyi Yasin Uslu çekerken iddialı ve sevilen isimler rol alacaklar.

Deniz Baysal, Murat Ünalmış, Yavuz Bingöl,Müge Boz, Tolga Ortancıl, İlker Kızmaz ve Uluç Bayraktar dışında dizide rol alacak yeni isimler var. Derda Yasir Yenal, Timur Ölkebaş, Ercan Özdal, Şakir  Güler ve Alper Köymen yeni dizinin kadrosunda yer alacak isimler oldu.

Çekimleri başlayan dizinin mart ayı içinde izleyici ile buluşması bekleniyor.Sevda-Kuşun-Kanadında

 

Şakir Güler Sevda Kuşun Kanadına Dizisine Dahil Olduşakir-güner-017

Şakir Güler , “Sevda Kuşun Kanadında” dizisinde rol alacak. TRT 1 de yayınlanacak yeni bir dönem dizisi olacak yapımı Yasin Uslu yönetiyor.

“Sevda Kuşun Kanadında”  dizisi oyuncu kadrosu ile ayrıca göz dolduruyor. Yavuz Bingöl, Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Müge Boz, İlker Kızmaz, Tolga Ortancıl ve Ufuk Bayraktar gibi sevilen oyuncuların rol aldığı dizi çok yakında TRT1 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

Genç Oyuncu Alper Köymen Sevda Kuşun Kanadında Dizisindealper-koymen-009

Trt1’de ekrana gelecek olan yeni dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında oyuncu kadrosu ile şimdiden adından söz ettirmeyi başardı. Deniz Baysal, Murat Ünalmış, İlker Kızmaz, Müge Boz, Yavuz Bingöl, Ufuk Bayraktar, Tolga Ortancıl gibi oyuncuların rol aldığı ve Cem Karaca’nın şarkısından ismini alan Sevda Kuşun Kanadında Dizisine şimdi de genç oyuncu Alper Köymen dahil oldu.

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi Fragmanı YayınlandıSevda-Kuşun-Kanadında

Deniz Baysal, Murat Ünalmış, İlker Kızmaz, Müge Boz, Yavuz Bingöl, Ufuk Bayraktar, Tolga Ortancıl gibi oyuncuların rol aldığı ve Cem Karaca’nın şarkısından ismini alan Sevda Kuşun Kanadında Dizisinin tanıtım fragmanı yayınlandı. Dizinin yönetmenliğini Yasin uslu yapacak.

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi çok yakında Trt1’de ekrana gelecek.

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Mehmetcan 10 Mart 2016

Başlasın artık çok heyecanlı ya dönem diziler çok seviyorum

İlginizi Çekebilir
Kara Yazı Dizisi – Kanal D

Kara Yazı Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 18:53
Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

Evlat Kokusu Dizisi – Kanal D

0
0
22 Mart, 12:31
Kara Sevda Dizisi – Star

Kara Sevda Dizisi – Star

0
0
22 Mart, 00:42
Ölene Kadar Dizisi – Atv

Ölene Kadar Dizisi – Atv

0
0
22 Mart, 00:10
İçerde Dizisi – Show Tv

İçerde Dizisi – Show Tv

0
0
17 Mart, 08:13
Paramparça Dizisi – Star Tv

Paramparça Dizisi – Star Tv

0
0
17 Mart, 05:39
Sayfa da75 sorgu var. 1,053 saniyede yüklendi.