En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Sürgün Dizisi 1,5 Milyon TL’lik Bütçe ile Hazırlanıyor

Dizi Magazin 5 Şubat, 16:39'de eklendi

Milliyet gazetesinin haberine göre Avşar Filmin’in sahibi ünlü yapımcı Şükrü Avşar, Ayvalık’ta atv için “Sürgün” isimli bir dönem dizisi çekiyor. Proje tasarımını Tomris Giritlioğlu‘nun yaptığı dizide başrolleri Gülcan Arslan, Bangkong’ta yaşayan manken Can Nergis, Avni Yalçın, Engin Şenkan ve Nur Sürer paylaşıyor. Sanat yönetmenliğini Erol Taştan‘ın, kostüm tasarımını Naz Erayda‘nın yaptığı dizide Ayvalık’ta ki mekanlar 1940’lı yıllara göre hazırlandı. Şükrü Avşar,’ın 1,5 milyon Tl bütçe ayırdığı diziyi “Hatırla Sevgili“‘nin yöentmeni Ümmü Burhan yönetiyor. Hikayesi 1935 ve 1945 yılları arasında geçen “Sürgün“ün mekan hazırlıkları 4 ay öncesinden başladı. Sanat yönetmeni Erol Taştan döneme hayat verecek en ufak ayrıntıyı dahi göz ardı etmeden, hikayeye hayat veren 14 ayrı mekanı dizayn etti. Dizi “Takvimler hangi yılı gösterirse göstersin, insanolu hep aynıdır. Doğumundan ölümüne kadar tüm hayatlar aynıdır aslında, değişmez amaçlar uğruna feda edilir yaşamlar. Mefret, aşk, intikam; yüzler ve isimler farklıdır. Sadece,  duygular hep aynıdır” felsefesiyle çekiliyor.

Erol Gedik, Gülcan Arslan ve Can Nergis, Sürgün dizisi ile isimlerinden çok söz ettireceklere benziyor

İşte Sürgün Dizisinin Konusu

1935 yılında Memet adlı bir çocuğun babası,cinayet suçu nedeniyle idam ediir. Memet babasının suçsuz olduğuna inanmaktadır. Bu yüzden kararı veren hakimi bıçaklar. Ayağından sakatlanan hakim çocuğu affeder ama annesinden şehri terk etmelerini ister. Memet ve annesi o şehri terk eder.

Aradan yıllar geçer. 1946 yılının ilk aylarında Memet babasının haksız yere idam edildiğini ıspatlamak ve kovulduğu şehre kendini kabul ettirmek için geri dönmeye karar verir. Şehre gelirken trende tanıştığı Leyla’nın da aynı istasyonda indiğini görünce gülümser ama gülümsemesi  az sonra kaybolur. Çünkü bu kızı karşılamaya gelen adam babasının idamına karar veren hakimdir. Hoşlandığı kız hakimin kızıdır.

Memet’in şehre gelmesiyle birlikte unutulmaya yüz tutmuş cinayet meselesi yeniden gündeme gelir. Memet gerçek katili tespit etmek için uğraş verir. Bu süreçte hakimin kızı Leyla’yla da karşı karşıya gelir.Leyla şehirdeki herkes tarafından sevilen, el üstünde tutulan, güzel ve alımlı bir kızdır. Adeta sevgi ve ilgiyl beslenen Leyla’ya Memet ilgisiz ve saldırgan davranır. Bu durum Leyla’yı hem öfkelendir, hem de karşı konulmaz birçimde Memet’e yaklaştırır.

Memet hayli varlıklı olarak şehre dönmüştür. Yatırımlar yapmaya başlar.

Can Nergis

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da52 sorgu var. 1,232 saniyede yüklendi.