En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Televizyonda Görmek İstediğimiz Hareketler

Editörden, Tv Magazin 15 Aralık, 13:47'de eklendi

Aslında bir süredir eleştirmenlik vazifeme ara vermiştim. Ara verişim gündemden uzak kaldığım anlamına gelmez. Şu günlerde ise benim gündemimi en fazla yoklayan isim Ertem Şener…

Doğan yayın grubundan ayrılan, ayrılışına üzüldüğüm Ertem Şener Tv8’de Trophy Türk macerasına atılmıştı. Nitekim geçtiğimiz dönemde program bitti ve Ertem Şener’in ne yapacağını büyük bir merakla bekledim.

Büyük bir süprizle karşılaştım ki Beyaz TV’de kendisini gördük. Bir süredir Rasim Ozan, Ahmet Çakar ve Sinan Engin’le birlikte Beyaz TV ekranlarında karşımıza çıkıyor Ertem Şener.

Programın ilk günlerinde büyük bir skandalla karşı karşıya kalmıştık. Bu olay çok konuşuldu çok tartışıldı. Ama bilmeyenler olabilir diye bu yazımda kısaca bu olaydaki Ertem Şener’in kendine yakışan tutumundan bahsedeceğim.

Fırat Aydınus’un evine gidip kendisini bulamayan Beyaz Futbol ekibi kapının önünde Fırat Aydınus’un komşuları ve dostlarıyla söyleşiler gerçekleştirdi. Evin kapısının önünde ise röportaj için kapıyıtıklayınca muhabirin karşısına Aydınus’un eşi çıkmıştı. Bunların ardından Aydınus’un avukatı programa bağlanıp şikayetlerini dile getirdi.

Buraya kadar aslında tartışılacak çok bir şey yok. Görevini yapmak isteyen bir muhabir ve spor programının şanssızlığı diyerek geçiştirebilirdik.

Ama Ertem Şener televizyon dünyası adına bir örnek teşkil ederek Aydınus’u havaalanında çiçeklerle karşıladı ve özür diledi.

Ertem Şener’i bu mükemmel davranışından ötürü yüzlerce kez tebrik etmek istiyorum. Neden mi? Bu ülkede futbol diyince akıllara maç bitince ekrana gelen yorum programlarıgelir. Bu yorum programlarının birçoğunda hakemlere,oyunculara,yöneticilere ağır sözler edilir sonra ise hiçbir şey yokmuş gibi ertesi hafta programın devamı yapılır.

Ertem Şener ise ağır bir söz kullanmadığı halde,yaşadığıtalihsizlik sonucu da olsa gidip özrünü diledi ve birçok isme örnek oldu düşüncesindeyim.

Şimdi benim bir eleştirmen olarak tek isteğim sporumuzu temsil eden programların böyle mütevazi insanlar tarafından, böyle yumuşak ruhlu insanlar tarafından sunulması.

Ertem Şener (Beyaz TV), Ersin Düzen (Trt 1) gibi isimlerin bu camiada çoğalması, televizyonda spor kavgasının bitmesi dileklerimle…

Fatih Halis Eroğuz

http://twitter.com/FatiHalisEroguz

http://fatihhaliseroguz.blogspot.com

http://televizyon-dizisi.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da58 sorgu var. 0,697 saniyede yüklendi.