En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Tolgahan Sayışman’ın Hatırlamak İstemediği Dönem Hangisi?

Dizi Magazin, Dizi Röportajları 9 Aralık, 20:31'de eklendi

Pazar günleri Fox Tv’de yayınlanan ve Güneri Civaoğlu’nun sunduğu  Şeffaf Oda programına katılan Tolgahan Sayışman mankenlik günlerine ve dizi sektörüne nasıl girdiğini anlattı.

Kıvanç Tatlıtuğ ile aynı dönem Best Model yarışmasında derece alan Tolgahan Sayışman 2005 Manhunt International yarışmasında birinci olmuştu. O dönemde 2 senelik Bir Hong Kong macerası yaşayan Sayışman o günleri şöyle anlattı.

“2005 Yılında Güney Kore’de kazandığım 1.lik ödülünden sonra orada ki çok  önemli bir ajansa kayıt oldum ve Hong Kong’a yerleştim. O dönemde Uzak Doğu’da bir çok ülkede mankenlik yapma fırsatı yakaladım. Sonrasında modeliği bırakıp tamamen oyunucluğa yönelmek için Türkiye’ye dönmüştüm. Ama Uzak Doğu günlerim acı tecrübelerle doluydu. Orda çok şey başıma geldi. O dönem aslında hazırtlamak istemediğim bir dönem. Ama çok da fazla ders çıkardığım bir zaman kesiti yaşamıştım. Bir sözleşmeye imza attık. En büyük hatam oranın kanunlarına göre düzenlenen ve çok uzun olan o sözleşme metinlerini başkalarına okutmamam oldu.  2 sene orada çalıştıldıktan  sonra size ödeneceği söylenen  yarışmanın birincisine ikram edilen büyük bir para vardı. Fakat sözleşmede şöyle bir madde varmış. Orada 2 senede yapmış olduğum işler, benim kazandığım paranın içine katılıyormuş ve ekstra bir para kazanmıyormuşum ben. Ben orda çok büyük markaların işlerinde çalışma fırsatı yakaladım ama beş kuruşsuz geri döndüm. Döndüğümde cebimde sadece 150 dolar vardı.”

Dizi sektörüne girerken kendisi gibi yarışmadan sektöre giren Kenan İmirzalıoğlu’ndan feyz aldığını vurgulayan Sayışman konu ile ilgili olarak şunları belirtti. “Bu işlerin çok başındayken 2002 yılında Kenan İmirzalıoğlu ile çok özel bir sohbet gerçekleştirmiştik. Bana yapmak istediğim iş ile ilgili çok önemli bilgiler vermişti. Söyledikleri hala kullağımdadır.”

Oyuncucluk eğitimine de değinen Sayışman, oyunucluğa dışardan dahil olsa da ciddi bir eğitim sürecinden geçmiş ve hala eğitim aldığını vurguladı.

“2002-2005 arasında bir çok oyunculuk okuluna, Özel tiyatroların kurslarına,  workshop’lara gidip mesleğimle ilgili eğitimler aldım. Ama en uzun süreli Ayla Hocanın (Algan) okulunda, yaklaşık 2 sene boyunca eğitim aldım. Onunla bire bir de çalışma şansım oldu. Sonrasında bir çok değerli insanla bir araya geldim. Mesela  Hüseyin Avni Danyal‘da  çalışma fırsatı yakaladım. Sağolsun benim oyuncu koçluğumu yaptı. Çok değer verdiğim bir oyuncudur. Hala da fırsat bulursam bir çok Workshop’a katılırım. Biliyorum ki bunun bir sonu yok.”

Tolgahan Sayışman, şu ana kadar canlandırdığı roller içersinde ise en önem verdiği ve en beğendiği rolleri ise şu şekilde sıraladı.

“Oynadığım roller içersinde Elveda Rumeli‘de Tıbbiyeli Mustafa’yı oynarken büyük keyif aldım. O rol benim için bir dönüm noktasıydı. Elveda Rumeli‘nin çok büyük kitlelere ulaşması; oynadığım rolün çok sevilmesi, tutulması, beğenilmesi; ondan sonra da sinemaya geçmemde ki en büyük etken oldu. O rol benim televizyon kariyerimi devam ettirmemi sağladı. O yüzden o dizinin benim hayatımda ki yeri çok farklı. Kendimi izlediğim zaman oyunculuğumu fazlasıyla eleştirim. Ama oyunculuk anlamında  “Aşk Geliyorum Demez” filminde canlandırdığım Ali Karakteri içime sinen bir iş olmuştu.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Sayfa da56 sorgu var. 1,403 saniyede yüklendi.