En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Trt Spikeri Tijen Karaş Yaşadıklarını Anlattı

Tv Magazin 15 Temmuz, 21:42'de eklendi

Trt Spikeri olanları anlattı: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, halkla birlikte TRT Genel Müdürlüğü ana binasına giriş yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile TRT Genel Müdürü Şenol Göka, TRT’de canlı yayına çıktı.

İstanbul ve Ankara’da FETÖ’nün darbe girişiminin ardından TRT’ye ele geçiren askerler püskürtüldü. Bakan Soylu ile TRT Genel Müdürü Göka, TRT Ana Haber Stüdyosuna girerek canlı yayına katıldı.

Canlı yayında, darbe girişiminde bulunan askerlerin yayınladığı bildiriyi okuyan TRT Spikeri Tijen Karakaş da yaşadıklarını paylaştı.

Tijrn Karaş 00001TRT HABER SPİKERİ O ANLARI ANLATTI

TRT Haber spikeri: Kollarımız arkadan bağlandı tehdit edildik bildiri metnini okudum.

TRT Haber’de bir kaç saat önce metin okuyan kadın spiker, “3,4 saat kadar önce burada kabus dolu saatler yaşadık. Meslek hayatımın en zor yayını yaptım. Silahlı kişiler tarafından stüdyomuzda, haber merkezimizde alıkonulduk. Saatler boyunca rehin tutulduk. Kollarımız arkadan bağlandı. Tehdit edildik. Her hareketimiz izlendi. Stüdyoda o bildiri metnini, silahlı kişiler tarafından zorlandım. TSK adına bu eylemi gerçekleştirdiklerini, bize zarar vermeyeceklerini, milletin iyiliği için bunu yaptıklarını ifade eden bir grup tarafından alıkonulduk saatler önce evvel. Ellerimiz arkadan bağlandı. Silahları ile bizi tehdit ettiler. O şartlar altında okuduk. Çok şükür başımıza bir şey

Darbe girişimi sonrası TRT binasına giren bazı askerler burada Canlı yayında bir sipkere basın bildirisini okuttu. Halk ilk etapta o kişinin de darbe girişimi planının içerisinde olduğunu düşünse de spikerin hal ve hareketleri bildiriyi zorla okuduğunu belli ediyordu.

TRT ekranlarında okuduğu bildiriyle bir anda dikkatleri üzerine çeken Kadın spiker daha sonra kurtarıldı. İsminin Tijen Karaş olduğu belirtilen spiker Bildiriyi silah zoruyla okuduğunu ve o yayının hayatının en zor yayını olduğunu belirtti.

Tijen Karaş Kimdir
?

TRT Haber sunuculuğu ile ekranda görevini sürdüren Tijen Karaş özellikle 2016 yılı Askeri Darbe Bildirisi’ni silah zoru ile okuması ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu sunucu Tijen Karaş aslen Ankara Yenimahalle’lidir. 1975 yılında dünyaya gelen Tijen Karaş 3 kardeştir ve ailenin ortanca kızıdır. Haber dünyasına adım atmadan önce TRT Avrasya kanalında bir program ve Türk Haberler Ajansı’nda Sanat ve Politika isimli bir köşe sunmuştur

Tijen Karaş işte bu görüntülerle hafızalara kazındı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da54 sorgu var. 0,501 saniyede yüklendi.