En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Ufak Tefek Cinayetler Bölüm Yorumları: Ana Kraliçenin Tahtı Sarsıldı

Bölüm Yorumları 1 Aralık, 05:25'de eklendi

İstendiği vakit ne güzel oluyormuş. Seyir zevki yüksek bildiğimiz klişelerden uzak; üstelik kadınları odak noktasına bu kadar alternatif bir biçimde alabilecek bir işin tutması; hele ki bu zamanda… Gerçekten alkışları hak ediyor. “Kadının Düşmanı Yine Kadındır” ya da “Bu Hikayeyi anlamak için Kadınları Anlamak Gerekir” cümleleri bile başlı başına iddialı ve merak uyandırıcı iken 6 bölüm  sonunda Ufak Tefek Cinayetler‘in ağzınızda bıraktığı tat gerçekten harika. Ufak tefek Cinayetler - Aslıhan Gürbüz

Ufak Tefek Cinayetler‘in 6. bölümünde ana kraliçemizin “Taaatlım” Merve‘nin tahtının sarsıldığına ve “muhteşem ötesi???” dostluklarının nasıl dağıldığına tanklık ettik. Merve‘nin kaleleri yıkıldı. Hem de Oya‘nın kendisinin bile tahmin edemeyeceği bir şekilde… O kadar kolay oldu ki… Oya sağdan soldan aldığı yumruk darbeleri sonunda gerçek silahı olan dinginliğini keşfederek üç silahşörü tuş etmeyi başardı.

Oysa Merve, Oya’nın yemek davetine giderken Tatlı(m) Tatlı(m) bir yemek şöleni hayal ediyordu. Oya’nın meziyetlerini ve yeteneğini alt edebilecek “Benim harika bir kızım ve çok yakışıklı bir kocam var ama sen bu şansı yitirdin; Derdine yan” temalı ev hediyesi ile yine inceden inceden fark edilmeyecek bir yara açmak niyetindeyken Oya gardını alarak, belki de fazlasıyla hazırlıklı bir gecenin harika finalini yaptı. Oya‘nın “Gözlemle ve sonra da gerektiği yerde toptan ateş et” mantığı ile Merve o çok sevdiği Mervekolik Pelin‘den ve Merthametli Merhametsiz Arzu‘dan oldu. Aslında hepsi birbirinden oldu.  Tabi ki şimdilik. Bu can dostlar birbirlerinin nice sayısız çukurlarını kazıp kazıp bugünlere gelmişlerken birbirleri olmadan yapabilirler mi? Aslaaaa!

Oya‘nın sofrası gerçekten bir şölen havasındaydı. Tabi bu şölen Ayvalı Kerevizden kaynaklı değildi. Merve‘li beğendi gecenin spesiyalitesi. O Sahne bölümün belki de seyir zevkli en keyifli zaman dilimlerinden biriydi.

Ufak tefek Cinayetler - Mert Fırat ve Gökçe BahadırBölümün çarpıcı sahnelerinden biri de Serhan ve Oya‘nın gerçeklerle yüzleştikleri o andı. “Evli bir adam ile asla” diyen Oya‘nın Taylan‘dan yola çıkıp Serhan‘a verdiği mesaj aslında açıktı. Oya gibi bir kadının iç dünyasında “O şirret karını bir an önce boşa, sana kul köle olayım Serhan. Hem sen ben “biz” oluruz; hem de karından intikam alıp bir taşla iki kuş vururuz ”  mesajıydı bu.  Oya‘nın içten içe düşündüğü ama onun için büyük bir tabu olan bu tavır ileri ki zamanlarda değişir mi;  tabuları yıkıp bir Aşk-ı Memnu olayına girer mi   bakıp görcez. Her şey Merve‘nin “Oya Yıkım” faaliyetlerine bağlı.

Ufak tefek Cinayetler - Aslıhan GürbüzBiraz da performanslara değinmek gerekir ki; alkışlanacak çok isim var. Ama Ufak Tefek Cinayetler dizisinin bana göre gerçek starı Aslıhan Gürbüz. Merve‘yi kanlı canlı öyle gerçek bir insan haline dönüştürmüş ki… insan onun sahnelerini adeta iple çekiyor. Aleni  sinir bozucu bir şekilde silahlarını patlatan ve ardından da salına salına kurbanlarını izleyen Merve, Aslıhan Gürbüz‘ün parmak ısırtan performansı ile zirve yapmış durumda.

Ufak tefek Cinayetler - Ferit AktuğBir diğer performansa alkış yine sinir bozucu bir karakter olan Taylan‘a hayat veren Ferit Aktuğ‘a gelsin. Özellikle Serhan ile yapmış olduğu yol üstü sohbetinde Oya‘nın kendisine duyduğunu hislerin yalanlarını öyle güzel  yedirdi ki; Taylan’ın kendisi bile bunun gerçek olmadığını bile bile buna inanmıştı. Ferit Aktuğ, doğal oyunculuğu ile sinir bozucu Taylan‘ı gerçekten izlenir kılıyor.

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 7. bölümünde neler olur? Bilmiyorum ki.. 6. bölümün sonunda elimizde bir adet fobisi karanlık bir Oya, Bir adet gizem kumkuması Edip, Bir adet panik atak Serhan ve eşantiyon olarak bal kaymak tadında bir adet Merve var. Bu muhteşem dörtlü elektrikler kesik olduğu için “pişti” çeviremeyeceklerine göre doğal bir elektriklenme yaratarak izleyicinin aydınlanmasını  sağlayabilirler. Ben şahsen aydınlanmayı bekliyorum 🙂

Volkan Türkcan- televizyon-dizisi.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da53 sorgu var. 0,784 saniyede yüklendi.