En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Umutsuz Ev Kanalı Kanal D Tam Bir Kayıp Şehir Kanalı !!!

Dizi Haberleri, Dizi Magazin, Editörden 6 Mart, 12:18'de eklendi
kayıp sehir - umutsuz ev kadinlari

kayıp sehir – umutsuz ev kadinlari

Son altı aydır ciddi bir düşüş yaşayan Kanal D yayıncılık adına her attığı imza bir öncekinden daha beter. İntikam dizisi gibi Revenge dizisinden çakma yapılan ( pardon telif hakları ödeniyor olan  ve sözüm ona bize göre uyarlanan dizi ) Revenge izleyen hiç bir izleyici intikam dizisini izlemez zaten. Nedenini izleyenler iyi bilir. Oyuncu kadrosunda Beren Saat, Nejat İşler, Mert Fırat, Engin hepileri  gibi oyuncular sayesinde onların izleyici kitlesi ile dizi reyting alıyor, alsın bizce zararı yok. Ama sen Kanal D olarak özgün olamayan hikayene bu kadar sırtını dayarken, Kayıp Şehir dizisini kayıp bir vakaymış gibi sahip çıkmaması Kanal D gibi saygı duyduğum bir kanalın iyice gözümde düşmesine neden oluyor. Bu diziyi sevdirip sonra izlemeyin kardeşim demek, neden izlemeyin deniyor sürekli yayın akışını değiştiriyorsun, niye İntikam geliyor. Senin vatanından çıkmış özgün hikayeyi at, Amerika da izlenme oranı yüksek bir diziye şans tanı. Peki bunca oluşturduğun Kayıp Şehir İzleyicisi ne olacak ?

intikam

intikam

 Boşver  izlemesin, Halk değilmi!!! , ben alıştırdım sizi, ben silerim mi diyorsun bu diziyi akıllardan ? Bu nasıl bir yayıncılık, ondan sonra izlenme oranları düştü ben bu diziyi kaldırmam lazım diyorsun. Sen özgün senaryonu çöpe at, daya Dallas dizisini millet izler diyorsun. Şehri kaybettin onu anladık, hangi akla hizmet cuma yayınlanan dizini yani Yalan Dünyayı pazartesi gününe alıyorsun, sebep ? Ben söyleyeyim üstün yayıncılık zekası, yersen tabi !

yalan dünya - arka sokaklar

yalan dünya – arka sokaklar

 Cuma gününe Büyük reyting alan Arka Sokaklar dizini yayına alıyorsun, karşısında cuma boş rakip yok, sonra bak benim dizi en çok izlenen dizi diyorsun. Pazartesi günü ise o çok büyük reyting alan Arka sokaklar,  Karadayı ve O Ses Türkiye karşısında ezildiği için, Yalan Dünyayı yayına verin o reytingleri alır diyorsun, şimdide Yalan Dünya dizisini öldürüyorsun. Bak reytingler yerde geziyor. Ne oldu yayıncılık zekasına, bunlar Kanal D gibi bir kanalın yapmaması gereken hatalar, Star gibi bir kanal bile geçen sezon başladığı dizi katliyamına bir son verip, dizilerini ayakta tutmak için çabalıyor, yeni bir bakış açısı var ya  Star‘ın, Star olacak, en azından dizilerine destek çıkmaya başladı.

Keşke bukadarbasit olsa her şey, sen geçen sezon Umutsuz Ev Kadınları dizin ile (desperate housewives ) oda uyarlama bir dizidir. Ama bizim toplumumuza çok güzel uyarlanmıştır, ve izlenme oranları çok yüksek bir dizi , geçen sene ödüllere boğuldu. Hala çok izleniyor, sen bu diziyi de elinden kaybet. Neden ! yayın saati değişti tutmadı. Yine üstün yayıncılık zekası.  Kasap mısın ?  Yayıncı mısın ?  belli değil. Bak dizi artık Fox kanalında izlenecek. Kanal D ‘nin  zihniyet iyice değişti,  öncelikle bir izleyici olarak beni çok üzüyor bu, çünkü gerçekten duruşunu sevdiğim bir kanal daha ne kadar eğilebilecek merak ediyorum. Dip not belirtmek isterim Kanal D yayın tarihinde teknoloji olarak kendi kanalına yatırımını en üst düzeyde yapan tek kanaldır . Kendisinde ki teknolojik cihazları, daha hiç bir kanal kazancını bu teknolojiye aktarmazken, Kanal D bu yatırımı yapmıştır. Bu düzeyde düşünen bir kanalın, seyircisine en iyi yayını vermek olan bir kanalın, bugün bu halde olması, bence içler acısıdır.

umutsuz ev kadinlari

umutsuz ev kadinlari

Peki sen sana özgün yayınlara sırtını çevirip ne yapıyorsun, üstün yayıncılık zekana bir yenisini daha ekleyip, üretmek yerine hazırı var dediğin yeni yanlış bir projeye başlıyorsun. Monk oldu sana ( Galip Derviş ) aman ne orijinal, Engin Günaydın bu dizide umarım kendi karizmasını arttırıp, oyunculuğunu bir kademe daha yükseltebilir. Bu  oyuncu kadar senaristin senaryoyu bize uyarlamasının düzgün olması ile alakalıdır.  Gerisi oyuncunun kabiliyetidir. Bu gün o berbat İntikam senaryosunun yanlış uyarlanması , yani senaryolaşması oyuncunun kabiliyeti ile ayakta duran bir dizi haline getirmiştir.

monk- galip dervis

monk- galip dervis

 Umalım da Monk, pardon Galip Derviş dizisi de tutsun. Nasıl olsa özgün projelerden uzak senaryolara yatırım yapan Kanal D bunu da destekler. Elbette dizileri bitmesin diye bir çok izleyici, sosyal medyada isyanını dile getiriyor. Ama yeterli değil, bir zamanlar Star kanalındaki Koyu Kırmızı dizisi için mücadele veren bir izleyici olarak bunu söylüyorum. İlerleyen senelerde Sosyal Medya gücü bir dizinin kalkıp kalkamayacağının kararını Kanalın kendisine değil de,  izleyicisine  bırakmak zorunda kalacağı yılları göreceğiz. Amerika da geçen sezon bitirme kararı alınan Fringe dizisinin sosyal medya baskısı ile bir sezon daha zorla oynatılma kararının alınması gibi. Çünkü kanal izleyicisi kaybetmek istemiyor  ve dizisine sahip çıkan seyirciye ses veriyor. Bence üstün yayıncılık zekası budur. Kendini ileriye taşıyacak yapımlar yapıp, insanı sorgulayan diziler çekmek. Başkasının çakma dizisini bize izletmek değil. Ne diyelim son söz seyircinindir.  İyi seyirler.

Murat sarı

[email protected]

(06.03.2013 )

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da58 sorgu var. 0,816 saniyede yüklendi.
mersin bayan escort