En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

“Vicdan” Dizisine Altın Madalya, “Firuze”ye ise Gümüş!

Dizi Magazin, Editörden 7 Aralık, 12:07'de eklendi

vcdnn

Furkan Söğüt – Televizyon Dizisi
https://twitter.com/furkansogut

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Kanal D’de ekrana gelen Elizi Film imzalı “Vicdan” dizisini ve Perşembe akşamı Show TV’de yayınlanan Boyut Film imzası taşıyan “Firuze” dizisini izledik.

Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe’nin başrollerinde yer aldığı, yönetmenliğini Feride Kaytan ve 2.yönetmenliğini Nezaket Çoşkun Sevinç’in yaptığı ve senaryosunu Murat Taşkent’in yazdığı Vicdan dizisiyle başlamak istiyorum. Öncelikle jenerik müziğine bayıldığımı dile getirmek istiyorum. Gerek müziğiyle gerek kurgusuyla harika bir jenerik yaratmayı başarmışlar. Bunun için dizinin müziklerini yapan Alper Atakan, Korhan Erol ve Mehmet Erdem’i tebrik ederim. Aynı şekilde kurgu yönetmenliğini yapan Aziz İmamoğlu’nu da tebrik etmek gerek.

Dizinin ilk bölüm senaryosunu ilk başlarda biraz durgun buldum, ama daha sonra dizi iyice akmaya başladı ve hikayenin içine girmeye başardık. Karakterlerle empati kurmayı başardık. Bu yeni başlayan bir dizinin ilk bölümü için çok önemlidir. Bir izleyici olarak dizide yer alan karakterlerin duygularını ve davranışlarını iyi anlamanız gerek. Ahu Türkpençe ve Timuçin Esen’i uzun süredir ekranlarda görmüyorduk, özelikle Ahu Türkpençe’ye tekrardan hayran kaldığımı dile getirmek isterim. Bir İstanbul Masalı, Şöhret gibi fenomen olmuş dizilerden sonra tekrardan fenomen olacak bir işe imza attığı için tebrik ederim. Cast direktörü Mine Güler’i de tebrik etmek lazım. Oyuncu seçimleri çok başarılıydı, hepsi çok iyi karakter oyuncuları. Özelikle Fırat Altunmeşe ve Bensu Soral bundan sonra daha da yapımcıların dikkatini çekecektir, benden söylemesi..

“FİRUZE’YE GÜMÜŞ MADALYA”

Boyut Film’den Murat Tokat’ın yapımcılığını üstlendiği ve Cemal Şan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu “Firuze” dizisini Perşembe akşamı Show TV’de izleyebildik. Ceren Hindistan, Ceyda Ateş, Fırat Çelik ve Haluk Piyes gibi oyuncuların başrollerinde yer aldığı dizi sosyal medyada çok ses getirdi. Açıkcası benim beklentilerim bu dizi için yüksekti, çünkü uzun süredir tanıtımları yoğun bir şekilde yapılıyordu. Dizinin müziklerine, kurgusuna ve proje tasarımına lafım yok ama sanki bir kaç şeyler eksik olmuş gibime geliyor. Dizide en beğendiğim sahne; Firuze’nin ailesiyle birlikte yemek yediği ve kız kardeşi rolünde Esra İşgüzar’ın söylediği replikler çok başarılıydı. Bize o duyguyu yaşatmayı başardı.

Senaryo bence biraz hızlı ilerledi, karakterleri daha doğru dürüst anlayamamışken ve empati kuramamışken “tüm malzememizi birinci bölümde kullanalım” etkisi yarattı. Olaylar daha sakin daha duygu verici bir şekilde ekrana gelseydi daha güzel olurdu. Dizinin reytingleri ilk bölüm için kötüydü maalesef ama ilerleyen haftalarda biraz yükseleceğini düşünüyorum.

frzzz

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da52 sorgu var. 2,073 saniyede yüklendi.