En Yeni Dizi Magazin Haberleri

Yayında Olan Diziler

Tüm Günlük Diziler Burda

Siyah İnci Dizisi – Star Tv

Yavuz Turgul Av Mevsimi’nin İlham Kaynağını Açıkladı

Tv'de Bu Hafta 10 Temmuz, 17:03'de eklendi

Yavuz Turgul’in İlham Kaynağı

Yavuz Turgul

TRT Haber’deki ‘Akılda Kalan’ programına katılan usta yönetmen Yavuz Turgul, polisiye türündeki yeni filmi ‘Av Mevsimi’nin ilham kaynağını anlattı.

TRT Haber’deki ‘Akılda Kalan’ programına katılan usta yönetmen Yavuz Turgul, polisiye türündeki yeni filmi ‘Av Mevsimi’nin hikâyesini ressam Yavuz Tanyeli’nin bir deseninden ilham alarak oluşturmaya başladığını anlattı

Polisiye türündeki yeni filmi ‘Av Mevsimi’yle ilgili TRT Haber’de Nuriye Akman’a konuşan Yavuz Turgul, filmin hikâyesini ressam Yavuz Tanyeli’nin bir desen çalışmasından ilham alarak oluşturmaya başladığını anlattı. Seri katil hikâyelerini beğendiği için polisiye bir film yapmak istediğini belirten Turgul, “Bu coğrafyanın bir polisiye filmi olur mu diye düşünerek yola çıktım. ‘Av Mevsimi’nin yaratım sürecinde hiçbir şeyin peşinden gitmedim. Bir temadan hareket etmem. Akıl fikirden ziyade, hikâyelerimi sezgi ile oluşturmaya gayret ederim. Her yazdığım hikâyenin içinde her şey kendiliğinden gelişir ve oturur. Hikayeyi ressam Yavuz Tanyeli ’nin bir deseninden ilham alarak oluşturmaya başladım” diye konuştu.

Önceki akşam Nuriye Akman’ın sunduğu ‘Akılda Kalan’ programına konuk olan ünlü yönetmen, Akman’ın Şener Şen ile ilgili sorusuna “Filmi tabi ki Şener Şen üzerine yazdım. Ama ‘Av Mevsimi’nde çok karakter var. ‘Eşkıya’ ya da ‘Gönül Yarası’ filmlerindeki gibi tamamen Şener Şen’e yaslanmıyor. Kahramanlar arasında en önde duran tabi ki Şener Şen” diye yanıt verdi.
Filmleriyle ilgili çok az röportaj veren Turgul, Cem Yılmaz’ı oyuncu olarak seçmesiyle ilgili “Artık her türlü filmi yapma hakkı kazandım. Bu yüzden kimsenin filmime getireceği şeylere ihtiyacım yok. Hayatta sadece iyi oyuncular aradım” dedi.

Filmlerim cesur değil
‘Fahriye Abla’, ‘Muhsin Bey’, ‘Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni’, ‘Eşkıya’, ‘Gönül Yarası’, ‘Kabadayı’ gibi unutulmaz filmlere imza atan yönetmen Yavuz Turgul, senaryolarındaki karakterleri oluştururken, derinleşmek için cesur olmak gerektiğini belirterek ekledi: “Cesaretimin örnekleri sadece filmlerim kadarsa, bunlar çok cesur filmler değiller. Ben Marquis De Sade, Lord Byron ya da bir Dostoyevski değilim. Onlar karabasanlarla, karanlık koridorlar içinde yürümüş insanlar. Bu çok büyük bir cesaret ister. Kendi insanlığını paramparça yapmak ve oradan tekrar doğabilme cesareti…”

Diziler işkence seti
Yavuz Turgul, Türkiye’de dizi sektörünün durumunu içler acısı buluyor. “Dizi sektöründe insanlar işkence çekiyor. Her şey berbat, her şey dökülüyor. Dizileri yapanlar değil ama seyirciler vasatlıktan çok memnun… Bir müzik koyuyorlar, oyuncular saatlerce birbirlerinin yüzüne bakıyorlar” diyen Turgul, diziler için yapılan gala organizasyonlarını son derece utanç verici bulduğunu belirtti.

Kaynak: Radikal.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sayfa da51 sorgu var. 1,085 saniyede yüklendi.